Athletics Waikato Track - Site License        13/12/2020 - 9:03 PM
             NZSS Track and Field & Road Championships             
            Tauranga Domain  - 11/12/2020 to 13/12/2020            
 
Event 156  Girls 1500 Metre Junior
================================================================   
    Name                     Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 Sammy Fookes                 Wakatipu Hig           4:57.42Q   
  2 Charo Heijnen                Otumoetai College      4:58.34Q   
  3 Grace Cooney                 Mt Maunganui           4:59.15Q   
  4 Charlotte Greenwood          St Cuthbert'           5:00.02Q   
  5 Theodora Gempton             Whanganui Col          5:00.40q   
  6 Amelia Smith                 Taradale Hig           5:08.18    
  7 Ruby Farquhar                Green Bay HS           5:08.23    
  8 Elspeth McGuinness           Cashmere HS            5:13.64    
  9 Georgia McHutchon            Taieri College         5:17.52    
 10 Renee Donovan                New Plymouth           5:19.04    
 11 Gemma Groenewald             Katikati College       5:19.12    
 12 Izzy Plummer                 Kristin School         5:25.81    
 13 Aphra Balducci               Avondale College       5:26.94    
 14 Anja Crombie                 Acg Tauranga           5:28.88    
 15 Lily Davies                  Wellington E           5:42.68    
 16 Olivia Molloy                Napier Girls           5:46.21    
 17 Zara Brennan-Shaw            Te Awamutu College     6:08.20    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 Lulu Johnson                 Mt Maunganui           4:54.58Q   
  2 Phoebe Squire                Wellington E           4:57.61Q   
  3 Anjalee Singh                Macleans College       4:57.82Q   
  4 Louise Brabyn                Whanganui Col          4:59.33Q   
  5 Jodie Nash                   Takapuna Gra           5:00.09q   
  6 Sophie Webber                Taupo Nui-a-           5:01.15q   
  7 Sofia Lumbreras              Havelock Nor           5:02.14q   
  8 Kate Currie                  Christchurch  GH       5:06.99    
  9 Lottie Moffat                New Plymouth           5:07.15    
 10 Amy Shennan                  Diocesan Sch           5:08.47    
 11 Anna Carswell                St Hilda's C           5:11.22    
 12 Hayley Cornwall              Palmerston N           5:13.64    
 13 Georgia Jones                Napier Girls           5:14.06    
 14 Emma Jamieson                New Plymouth           5:15.96    
 15 Rosa Stanley                 Wellington G           5:19.99    
 16 Alex Rawlinson               Otumoetai College      5:24.52    
 17 Marissa Shannon              Craighead Dio          5:25.99    
Heat  3 Preliminaries                                              
  1 Renee Carey                  Mt Maunganui           5:04.60Q   
  2 Zara Geddes                  St Hilda's C           5:04.65Q   
  3 Eliza Squire                 Wellington E           5:04.98Q   
  4 Kalei Morgan-Tafea           Westlake Gir           5:05.67Q   
  5 Sascha Letica                Takapuna Gra           5:08.16    
  6 Lucy McLean                  Palmerston N           5:13.31    
  7 Heidi Stephens               Waimea College         5:14.82    
  8 Grace Foreman                New Plymouth           5:27.41    
  9 Georgia Lynch                Strathallan College    5:28.29    
 10 Siena O'Brien                Christchurch  GH       5:28.54    
 11 Scarlett Anderson            Onslow College         5:35.72    
 12 Olivia Clifton               Wellington D           5:37.24    
 13 Sabine Kenworthy             Wellington G           5:41.83    
 14 Lulu Davies                  Wellington E           5:44.16    
 15 Kendal Penney                Macleans College       5:44.86    
 16 Anna Isaac                   Whakatane Hi           5:59.22    
 17 Lisa Lokman                  Otago Girls            6:09.11    
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Lulu Johnson                 Mt Maunganui           4:54.58Q  2
  2 Sammy Fookes                 Wakatipu Hig           4:57.42Q  1
  3 Renee Carey                  Mt Maunganui           5:04.60Q  3
  4 Phoebe Squire                Wellington E           4:57.61Q  2
  5 Charo Heijnen                Otumoetai College      4:58.34Q  1
  6 Zara Geddes                  St Hilda's C           5:04.65Q  3
  7 Anjalee Singh                Macleans College       4:57.82Q  2
  8 Grace Cooney                 Mt Maunganui           4:59.15Q  1
  9 Eliza Squire                 Wellington E           5:04.98Q  3
 10 Louise Brabyn                Whanganui Col          4:59.33Q  2
 11 Charlotte Greenwood          St Cuthbert'           5:00.02Q  1
 12 Kalei Morgan-Tafea           Westlake Gir           5:05.67Q  3
 13 Jodie Nash                   Takapuna Gra           5:00.09q  2
 14 Theodora Gempton             Whanganui Col          5:00.40q  1
 15 Sophie Webber                Taupo Nui-a-           5:01.15q  2
 16 Sofia Lumbreras              Havelock Nor           5:02.14q  2
 17 Kate Currie                  Christchurch  GH       5:06.99   2
 18 Lottie Moffat                New Plymouth           5:07.15   2
 19 Sascha Letica                Takapuna Gra           5:08.16   3
 20 Amelia Smith                 Taradale Hig           5:08.18   1
 21 Ruby Farquhar                Green Bay HS           5:08.23   1
 22 Amy Shennan                  Diocesan Sch           5:08.47   2
 23 Anna Carswell                St Hilda's C           5:11.22   2
 24 Lucy McLean                  Palmerston N           5:13.31   3
 25 Hayley Cornwall              Palmerston N           5:13.64   2
 26 Elspeth McGuinness           Cashmere HS            5:13.64   1
 27 Georgia Jones                Napier Girls           5:14.06   2
 28 Heidi Stephens               Waimea College         5:14.82   3
 29 Emma Jamieson                New Plymouth           5:15.96   2
 30 Georgia McHutchon            Taieri College         5:17.52   1
 31 Renee Donovan                New Plymouth           5:19.04   1
 32 Gemma Groenewald             Katikati College       5:19.12   1
 33 Rosa Stanley                 Wellington G           5:19.99   2
 34 Alex Rawlinson               Otumoetai College      5:24.52   2
 35 Izzy Plummer                 Kristin School         5:25.81   1
 36 Marissa Shannon              Craighead Dio          5:25.99   2
 37 Aphra Balducci               Avondale College       5:26.94   1
 38 Grace Foreman                New Plymouth           5:27.41   3
 39 Georgia Lynch                Strathallan College    5:28.29   3
 40 Siena O'Brien                Christchurch  GH       5:28.54   3
 41 Anja Crombie                 Acg Tauranga           5:28.88   1
 42 Scarlett Anderson            Onslow College         5:35.72   3
 43 Olivia Clifton               Wellington D           5:37.24   3
 44 Sabine Kenworthy             Wellington G           5:41.83   3
 45 Lily Davies                  Wellington E           5:42.68   1
 46 Lulu Davies                  Wellington E           5:44.16   3
 47 Kendal Penney                Macleans College       5:44.86   3
 48 Olivia Molloy                Napier Girls           5:46.21   1
 49 Anna Isaac                   Whakatane Hi           5:59.22   3
 50 Zara Brennan-Shaw            Te Awamutu College     6:08.20   1
 51 Lisa Lokman                  Otago Girls            6:09.11   3