Athletics Waikato Track - Site License        13/12/2020 - 9:02 PM
             NZSS Track and Field & Road Championships             
            Tauranga Domain  - 11/12/2020 to 13/12/2020            
 
Event 806  Girls 800 Metre Junior
================================================================   
    Name                     Age Team                   Prelims    
================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                              
  1 Olivia Hala                  Tauranga Gir           2:31.99Q   
  2 Lara Smith                   Wellington G           2:32.47Q   
  3 Edie Kozyniak                St Catherine           2:33.34Q   
  4 Pippa Baker                  Christchurch  GH       2:34.88q   
  5 Carrie Rennie                Whanganui Hi           2:39.16    
  6 Ellie Meynell                Napier Girls           2:51.85    
  7 Kiera Buchanan               Havelock Nor           3:02.57    
Heat  2 Preliminaries                                              
  1 Samantha Lasceles            St Margaret'           2:28.61Q   
  2 Madison Rattray              Hamilton G HS          2:30.34Q   
  3 Leila Daniels                Epsom Girls  Gr        2:30.86Q   
  4 Amelia Smith                 Taradale Hig           2:30.92q   
  5 Heidi Stephens               Waimea College         2:34.17q   
  6 Zara Brennan-Shaw            Te Awamutu College     2:55.29    
Heat  3 Preliminaries                                              
  1 Sammy Fookes                 Wakatipu Hig           2:27.21Q   
  2 Hayley Cornwall              Palmerston N           2:27.72Q   
  3 Rejoice Nhemachena           Sacred Heart           2:28.02Q   
  4 Amelia Abernethy             Queen Margar           2:28.27q   
  5 Eva Pilcher                  Whakatane Hi           2:41.46    
  6 Lisa Lokman                  Otago Girls            2:50.57    
Heat  4 Preliminaries                                              
  1 Molly O'Sullivan             Wellington G           2:26.69Q   
  2 Zara Ford                    St Cuthbert'           2:28.19Q   
  3 Renee Donovan                New Plymouth           2:28.96Q   
  4 Aphra Balducci               Avondale College       2:30.30q   
  5 Zarah Rattray                Hamilton G HS          2:32.09q   
  6 Grace Howell                 Cashmere HS            2:34.96    
  7 Faith Courtney               Columba College        2:35.55    
Heat  5 Preliminaries                                              
  1 Kiera Hall                   Rangi Ruru G           2:29.08Q   
  2 Letizia Hay                  St Peter's School      2:29.97Q   
  3 Maia Wilkinson               Wellington E           2:30.54Q   
  4 Gemma Groenewald             Katikati College       2:35.46    
  5 Samantha Giddings            Craighead Dio          2:45.97    
  6 Maya Loomes                  Avondale College       2:52.59    
  7 Anna Isaac                   Whakatane Hi           2:53.47    
Heat  6 Preliminaries                                              
  1 Abbey Bolton                 Macleans College       2:26.25Q   
  2 Billie Crowe                 St Hilda's C           2:27.68Q   
  3 Lucy Shennan                 Diocesan Sch           2:28.28Q   
  4 Olivia Clifton               Wellington D           2:40.93    
  5 Kithmini Melville            Whakatane Hi           2:42.45    
  6 Lily Rushworth               Kristin School         2:46.16    
  7 Ella Pike                    St Peter's School      2:52.52    
  8 Taylor McLean                Otago Girls            3:00.39    
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 Abbey Bolton                 Macleans College       2:26.25Q  6
  2 Molly O'Sullivan             Wellington G           2:26.69Q  4
  3 Sammy Fookes                 Wakatipu Hig           2:27.21Q  3
  4 Samantha Lasceles            St Margaret'           2:28.61Q  2
  5 Kiera Hall                   Rangi Ruru G           2:29.08Q  5
  6 Olivia Hala                  Tauranga Gir           2:31.99Q  1
  7 Billie Crowe                 St Hilda's C           2:27.68Q  6
  8 Hayley Cornwall              Palmerston N           2:27.72Q  3
  9 Zara Ford                    St Cuthbert'           2:28.19Q  4
 10 Letizia Hay                  St Peter's School      2:29.97Q  5
 11 Madison Rattray              Hamilton G HS          2:30.34Q  2
 12 Lara Smith                   Wellington G           2:32.47Q  1
 13 Rejoice Nhemachena           Sacred Heart           2:28.02Q  3
 14 Lucy Shennan                 Diocesan Sch           2:28.28Q  6
 15 Renee Donovan                New Plymouth           2:28.96Q  4
 16 Maia Wilkinson               Wellington E           2:30.54Q  5
 17 Leila Daniels                Epsom Girls  Gr        2:30.86Q  2
 18 Edie Kozyniak                St Catherine           2:33.34Q  1
 19 Amelia Abernethy             Queen Margar           2:28.27q  3
 20 Aphra Balducci               Avondale College       2:30.30q  4
 21 Amelia Smith                 Taradale Hig           2:30.92q  2
 22 Zarah Rattray                Hamilton G HS          2:32.09q  4
 23 Heidi Stephens               Waimea College         2:34.17q  2
 24 Pippa Baker                  Christchurch  GH       2:34.88q  1
 25 Grace Howell                 Cashmere HS            2:34.96   4
 26 Gemma Groenewald             Katikati College       2:35.46   5
 27 Faith Courtney               Columba College        2:35.55   4
 28 Carrie Rennie                Whanganui Hi           2:39.16   1
 29 Olivia Clifton               Wellington D           2:40.93   6
 30 Eva Pilcher                  Whakatane Hi           2:41.46   3
 31 Kithmini Melville            Whakatane Hi           2:42.45   6
 32 Samantha Giddings            Craighead Dio          2:45.97   5
 33 Lily Rushworth               Kristin School         2:46.16   6
 34 Lisa Lokman                  Otago Girls            2:50.57   3
 35 Ellie Meynell                Napier Girls           2:51.85   1
 36 Ella Pike                    St Peter's School      2:52.52   6
 37 Maya Loomes                  Avondale College       2:52.59   5
 38 Anna Isaac                   Whakatane Hi           2:53.47   5
 39 Zara Brennan-Shaw            Te Awamutu College     2:55.29   2
 40 Taylor McLean                Otago Girls            3:00.39   6
 41 Kiera Buchanan               Havelock Nor           3:02.57   1